Trondheims-Ørn ledet 1-0 ved pause, etter tidenes skåring av Lisa-Marie Karlseng Utland. Etter en litt nølende start, tok trondheimslaget føringa i første omgang.
Etter pause gikk laget på banen uten sin kaptein Solfrid Andersen Dahle. Hun ble intervjuet av NRK og kunne da fortelle at hun var tom for krefter. - Jeg har en i magen, sa Solfrid, og røpet på direkten at hun var gravid. I andre omgang snudde Lillestrøm kampen, og etter ti minutter utlignet Lene Mykjåland for LSK. Mimmi Löfwenius la på til 2-1 etter et par minutter, og hun var også sist på ballen da Lillestrøm sikret seieren 3-1 15 minutter før slutt.
- Gull i magen, i alle fall, svarte Solfrid, som noen minutter tidligere - sammen med resten av laget og treneren - hadde vært på ærestribunen for å motta pokal som sølvvinner i Norgesmesterskapet i fotball av statsminister Erna Solberg.