- Dette er den største julegaven jeg noen gang kunne ha fått. Jeg har gått i ei boble hele jula, sier Magne Nordfjellmark (44) til Flatangernytt.
Spleisen ble startet for ei uke siden, og mandag ettermiddag var det kommet inn over 40.000 kroner. Målet er 120.000 kroner, som vil dekke seks ukers behandling i Polen.Helt overveldende
- Støtten er helt overveldende. Nå ser jeg lys i tunellen, sier Magne, som fortalte i NA og Flatangernytt om sykdommen og alle problemene som oppsto etter at han ble bitt av flått i 2006 og 2016, og smittet avbakterien borrelia. - Dette betyr alt. jeg har vært inne på tanken om å selge hus og heim, for å finansiere en sånn tur og behandling, sier Magne. Behandlinga er omstridt og tilbys ikke i Norge. Den går ut på å gi ulike typer antibiotika i seks uker. Den mest kjente nordmann med borreliose, villmarkingen Lars Monsen, dro til Tyskland for å få en lignende behandling.Startet i jobb
I vår var Magne Nordfjellmark bedre, etter å ha gått på behandling med antibiotika. Han var optimist og klar for å begynne å jobbe. Gjennom NAV og MN Vekst fikk han arbeidsutprøving i Bjørøya, hvor han jobbet to dager i uka. - Siden i vår da behandlinga stanset, har jeg blitt bare verre og verre. Symptomene kom tilbake, sier Magne Nordfjellmark.