Flatangernytt
3 minutter lesetid

Silje glad for å bli hørt

Silje Kristin Aunan startet en underskriftsaksjon for å få tilbake 14-avgangen. Nå er hun hørt.

– Jeg er veldig glad for å få tilbake 14-avgangen. Men det er synd at 20-avgangen ryker. Det er en seier med bismak, sier Silje.

Hun er alene med to små barn og har ikke førerkort. Derfor er hun avhengig av tilbringeren for å komme seg til og fra Flatanger.

– Ekstremt mye å si

– Å få tilbake 14-avgangen, innebærer en veldig stor endring i tilværelsen min. Den har ekstremt mye å si.

Silje fikk 274 underskrifter for sin kampanje for å beholde 14-avgangen.

– Jeg har gjort det jeg kunne gjøre, og det er veldig bra at vi ble hørt, sier hun.

Nullspill for Flatanger

Likevel stusser hun på hvor de 1,4 millioner kronene blir av? De skulle gå til å reversere kuttene til tilbringer- og bestillingstransporten. Sånn det ser ut nå, går disse pengene ikke til Flatanger.

Saken fortsetter etter annonsen

– Egentlig får vi ingen ting tilbake, hvis de kutter en annen avgang, sier Silje, som gjerne skulle ha beholdt også 20-avgangen.

Den er likevel ikke like prekær som 14-avgangen. – Det er lettere å få noen til å hente deg på Sjøåsen på kvelden enn på dagtid, når alle er i jobb, sier hun.

Uansett vil det ikke være så mye å spare på å kutt 20-avgangen, siden det er færre som bruker den og følgelig er den ikke så dyr å opprettholde for fylkeskommunen.