Viste muskler mot Rørvik
Flatanger viste muskler mot Rørvik og vant hele 6-1 i lørdagens oppgjør på Vik. Charlotte Lein skåret fire av målene.
– Det er selvfølgelig artig å skåre mål, men det er takket være medspillerne som spiller meg god, sier Charlotte Lein.
Hun er godt fornøyd med kampen og laget. Flatanger hadde stort sett kontroll gjennom hele kampen – til glede for de mange publikummerne som hadde lagt turen til Vik-banen.
Charlotte Lein åpnet skåringsballet 10 minutter ut i kampen. Hun fikk løpt fra en Rørvik-forsvarer og satte ballen i mål fra skrå vinkel mot en utrykkende keeper.


Flatanger holdt trøkket oppe, og Charlotte Lein var igjen frampå i det 28. minutt og fastsatte pauseresultatet til 2-0 til hjemmelaget.

Rørvik åpnet andre omgang med ei skåring fra spiss vinkel, men jubelen hos gjestene stilnet fort. Charlotte Lein var på måljakt. Åtte minutter etter Rørvik-skåringa satte hun 3-1, og økte til 4-1 bare noen minutter senere.

Mot slutten av kampen meldte også Signe Jakobsen seg på skåringslista. Hun satte først 5-1 ett minutt før slutt, og la på til 6-1 i det siste spilleminutt.

– Herlig med seier
– Det var veldig herlig med denne seieren. Vi lyktes og fikk til mye bra spill, og det var herlig med så mange publikummere og godt vær. Dette var 10 av 10, sier kaptein Julie Devik Leithe.
– Fungerte alt som det skulle?
– Ja det gjorde det. Vi har selvsagt mer å jobbe med foran mål, at vi setter sjansene. Vi skårer seks mål, så vi får det til. Men vi har noen flere sjanser, sier hun.
Flatanger ligger fortsatt på andreplass på tabellen, tre poeng bak Kolvereid som har 25 poeng – og som har en kamp mindre spilt.
Neste kamp for Flatanger er borte mot Grong søndag 1. september.















