Uavgjort i oppgjøret Flatanger 2 – Kolvereid
Flatanger 2 spilte uavgjort 1-1 mot Kolvereid søndag, og Thomas Einvik skåret Flatangers eneste mål i 6.divisjonsoppgjøret.
Med lørdagens toppoppgjør mellom Flatanger og Steinkjer i føttene, stilte fem fra A-lagstroppen opp i søndagens kamp.
Kolvereid ligger på andreplass på tabellen, og på papiret skulle laget dermed ha gode sjanser mot Flatanger 2.
Men det lugget for gjestene, og det var lenge målløst på AQS Arena, før Thomas Einvik skåret i det 59. spilleminutt.

Kolvereid-debutanten Oliver Kalvik Seterøy utlignet bare tre minutter senere, og fastsatte med det sluttresultatet til 1-1.
– Burde ha vunnet
– I forhold til sjanser og det spillemessige overtaket vi hadde, burde vi ha vunnet kampen, sier trener Geir Bjarne Høstland.
Han mener at rekruttlaget er blitt et bra lag, men det har også slitt med manglende uttelling for sjanser.
– Vi har hatt litt stang ut, og det er blitt mye uavgjort, sier treneren.
Søndag var første gang Flatanger 2 stilte med maks antall spillere fra A-laget. Tidligere har det vært mellom en og tre, og delvis ingen.
– Vi har utfordringer med at mange av rekruttene jobber turnus, og enkelte ganger der det borte på arbeid. Da blir det vanskelig å få det til å gå opp, sier Høstland.
7.plass på tabellen
Med seier eller uavgjort i alle kamper siden 6. juni, ligger Flatanger 2 på 7.plass på tabellen med 16 poeng. Namsos 2 og Spillum ligger på henholdsvis 9. og 10.plass, mens Snåsa har trukket seg fra serien.
Flatanger 2 har fem kamper igjen – alle bortekamper. Torsdag går turen til Rørvik for å møte Rørvik 2, deretter står Spillum, Bjørgan/Åfjord, Fosen og Inderøy for tur.







