Flatangernytt
3 minutter lesetid

Trygg/Lade med solid seier over Flatanger

Obs! Artikkelen er mer enn ett år gammel.

Flatanger møter Trygg/Lade i Trondheim lørdag. Seks minutter ut i kampen scorer Trygg/Lade kampens første mål, og utover i andre omgang skulle det bli mange flere. Sluttresultatet ble 7-0.

Det første målet scores av Martin André Elverum Engvik.

30 minutter ut i kampen må kaptein Øystein Sexe Olsen forlate banen med skade. Inn kommer Stein Arild Nergård.

Lagene går til pause med stillingen 1-0 til Trygg/Lade.

Kort tid ut i andre omgang legger Trygg/Lade på til 2-0. Målscorer er den samme Martin André Elverum Engvik.

Det går ikke mange minuttene før vertene øker til 3-0. Målscorer er kaptein Julian Andreas Moen Rygh.

Ny scoring for Trygg/Lade… 4-0. Martin André Elverum Engvik scorer sitt tredje mål i det 65. minutt av kampen.

5-0 ved Ola Johannes Elvedal i det 68. minutt.

Målfesten fortsetter for Trygg/Lade. La på til 6-0. Målscorer var Sigurd Jacobsen Prestmo i det 73. minutt.

Saken fortsetter etter annonsen

Og som ikke det var ille nok, øker vertene til 7-0 like før kampslutt. Sigurd Jacobsen Prestmo er sist på ballen. Scoringen kom i det 89. minutt, og nå har dommer Preben Øien blåst av kampen.

Sluttresultatet ble dermed 7-0 til Trygg/Lade, og vertene sørget for en real kalddusj for flatangringene i deres første seriekamp i år.

Trener Karl Ivar Dahle Høstland sa da også i forkant at dette ville bli en tøff match, mot et lag som er en av favorittene til å rykke opp til 3.divisjon etter årets sesong.

(Opplysninger basert på fotball.no og Flatanger ILs Facebook-oppdateringer)

Flatanger stiller med følgende spillere fra start:

1 Mikael Andrè Dahle Strand
2 Benjamin Lein Fuglår
3 Thomas Severin Hoddø Breistrand
4 Øystein Sexe Olsen, kaptein
17 Arne Faksdal Tingstad
6 Ole Kristoffer Fjeseth
10 Ola Kristian Dahle Høstland
16 Erling Mikalsen
7 Alexander Hoddø Breistrand
9 Thomas Einvik
14 Bendik Sæther