Direktesending fra kommunestyret
Obs! Artikkelen er mer enn ett år gammel.
Fra kl. 14.00 i dag, torsdag, kan du følge møtet i kommunestyret i Flatanger direkte på Flatangernytt. En rekke spennende saker skal behandles.
Møtet starter med boligsituasjonen i kommunen som tema. Deretter følger referatsaker, før kommunestyret starter behandling av saker.
I dag står blant annet dette på saklista:
- Søknad om å få dekket kostnader til frukt og grønt i skolen. Formannskapet innstiller på avslag.
- Endring av vedtekter i SFO slik at det kan søkes om halv plass før skoletid, fire dager i uka. Formannskapet er positiv.
- Mulig fusjon mellom Flatanger montessoriskole og Lauvsnes skole. Formannskapet innstiller på at det ikke gås videre med prosessen.
- Antakelse av anbud, leilighetsbygg. Formannskapet foreslår at Trønderhus får tilslaget, med en pris på 7,9 millioner kroner for et bygg med 8 leiligheter.
- Antakelse anbud, 4-6-mannsbolig på Lauvsnes. Formannskapet går inn for at Nordmoehus snekkerservice AS får anbudet. Rådmannen innstilte på BS-Entreprenør AS, men etter forslag fra Lars Haagensen i formannskapet ble Nordmoehus sitt anbud enstemmig vedtatt som formannskapets innstilling.
- Godkjenning av folkeavstemninga.
- Kommunereformen – formannskapets innstilling er at kommunestyret følger innbyggernes klare råd og vedtar at Flatanger kommune fortsatt skal bestå som egen kommune.
- Valg av meddommere til tingretten, jordskifteretten og lagmannsretten.
Sendinga starter kl. 14.00, men følg med på Flatangernytts Facebook-side. Der skal vi oppdatere om framdrifta i møtet, i tilfelle det er noen saker du er spesielt interessert i å følge.



