Flatangernytt
1 minutt lesetid

Minnestund for tidligere kollega

Obs! Artikkelen er mer enn ett år gammel.

En tidligere ansatt ved Nesset Sjømat i Flatanger ble natt til lørdag drept med kniv i Østersund. Tirsdag ble dødsfallet markert ved bedriften.

‘- Det tragiske dødsfallet har gjort et sterkt inntrykk på de ansatte. Han hadde mange venner i Flatanger, sier fabrikksjef Håvard Haarstadstrand ved Nesset Sjømat.

23-åringen bodde på Vik og jobbet ved bedriften i 2012 og 2013. Han sluttet i februar 2013 etter eget ønske og flyttet heim til Østersund.

Omstendighetene rundt drapet er foreløpig uklare, men en 25-åring ble lørdag ettermiddag pågrepet av politiet, mistenkt for drapet, skriver Østersundsposten. Ifølge avisa skal 23-åringen ha blitt knivstukket, og han døde på stedet.

Dødsfallet har gjort et sterkt inntrykk på de tidligere arbeidskollegene ved Nesset Sjømat, og tirsdag ble det tent lys og satt fram et bilde av den omkomne med en siste hilsen fra kollegene.