Sterkt lag vant årets julecup
For tredje år på rad vant Dahle/Hagerups den tradisjonsrike julecupen i Flatangerhallen 6. juledag. I alt sju lag med voksne og to barnelag var i aksjon.
Finalen sto mellom Dahle/Hagerups og Vik, og den endte 3-1.
Vinnerlaget var forsterket med Ole Kristoffer Fjeseth fra Namsos, med foreldre fra Statland og Flatanger. Han scoret to av målene, mens Ole Kristian Dahle Høstland lagde ett mål. På Vik-laget scoret Harald Aagård det ene målet.
– Vi fikk to mål tidlig i kampen, og det ga oss en god start. Men Vik-laget ga oss kamp, sier Ole Kristian, som roser keeper Jens Martin Dahle Olsen for fine redninger både i finalen og i de innledende kampene.
Foruten Vik og Dahle/Hagerups, var det fantasifulle navn på flere av lagene som stilte i julecupen: «Lett blandet», «Storsjødisco» og «Et fotballag» var blant navnene.
– Vi har arrangert julecup i fotball hver 6. juledag siden hallen sto ferdig, så dette er blitt en tradisjon, sier Lars Haagensen i fotballgruppa i Flatanger idrettslag.
I år var rundt 100 personer i sving, enten på banen, som publikum eller som frivillige.



