Flatangernytt
1 minutt lesetid

Politiets status og plan for natta

Obs! Artikkelen er mer enn ett år gammel.

Brannen som blusset opp tidligere i kveld, ser nå ut til å være under kontroll. Situasjonen følges nøye og det kan være fare for at det blusser opp igjen, skriver politiet i en pressemelding.

Det brenner fortsatt i området, men branngata som brannvesenet etablerte tidligere i dag holder stand.

I natt vil det være ca. 90 mannskaper fra brannvesenet og sivilforsvaret i innsats på bakken. Mannskapene som har jobbet på stedet gjennom dagen har nå fått avløsning. 

Saken fortsetter etter annonsen

KV Bergen er framme i området, og har entret Jøssundfjorden med oppdrag å etablere en «brannvegg» på nordøstsida av fjorden, for å hindre spredning over. KV Bergen vil også observere fra sin posisjon.

 KV Njård ventes til området rundt midnatt, og vil da gå inn i Bølefjorden for å observere derfra.Helikopter fra Forsvaret vil overvåke området fra lufta flere ganger gjennom natta.