Flatangernytt
2 minutter lesetid

Kamp mellom Uran og Namsos

Obs! Artikkelen er mer enn ett år gammel.

Hammarsøya utenfor Namsos har tatt ledelsen foran Uran i Telenors konkurranse om 4G. Søndag er siste dag for å stemme.

Med dette bildet er Uran i finalen for å få 4G-mast fra Telenor. (Foto: Hroar Nordhaug)

Med dette bildet er Uran i finalen for å få 4G-mast fra Telenor. (Foto: Hroar Nordhaug)

Telenor vil nå ikke vise hvor mange stemmer de foreslåtte stedene har fått. Men siste tall viste at Hammarsøya hadde 983 og Uran 811.

– I løpet av konkurransen har det forekommet tilfeller av ”stemmefisking” i utlandet, noe som har ført til at vi har vært nødt til å fjerne stemmer. På mandag vil vi derfor, for sikkerhets skyld, sjekke resultatene før vi annonserer vinnerne tirsdag 14. oktober, skriver Telenor på sin hjemmeside.

4G-konkurransen er  Telenors bidrag i markeringa av grunnlovsjubileet. I hver landsdel vil de sette opp to 4G-master, og folk får avgjøre hvor gjennom denne fotokonkurransen.

Det betyr at to steder i Midt-Norge vil få 4G, men det er flere med i kampen, selv om Uran og Hamarsøya leder akkurat nå.

Saken fortsetter etter annonsen

Hvis du ønsker at Uran skal få ny mobilmast, må du stemme ved å trykke liker på Instagram eller Facebook innen midnatt søndag 12. oktober. Da avsluttes konkurransen.

Hroar Nordhaug sendte inn bildet fra Uran og dermed nominerte Uran i konkurransen.

I tillegg til Uran og Hammarsøy, er følgende steder med i finalen i Midt-Norge: Bangsund, Åsenfjorden i Levanger, Husby i Skaun og Ogndal i Steinkjer.