Flatangernytt
2 minutter lesetid

Elever lærte bort ny festsang

Obs! Artikkelen er mer enn ett år gammel.

Beboerne på Flatanger pleie- og omsorgstun ville gjerne lære den nye sangen «Det går et festtog gjennom landet». De fikk hjelp – av 4. klasse ved Lauvsnes skole.

Barnetrinnet ved Lauvsnes skole besøkte pleie- og omsorgstunet fredag 25. april.  De gledet de eldre og de ansatte med fin sang. Ikke minst imponerte de med «Det går et festtog gjennom landet».

– Noen av beboerne hadde ytret ønske om å lære den nye sangen, så jeg spurte lærer Marit Irene Rotvold om noen av elevene kunne tenke seg å øve inn den nye sangen som er skrevet til grunnlovsjubileet, med beboerne, sier aktivitør Inger Dahle Klocke.

Beboerne ville gjerne lære den nye sangen til grunnlovsjubileet, og alle versene ble øvd inn sammen med 4. klasse ved Lauvsnes skole. (Foto: Inger Dahle Klocke)

Beboerne ville gjerne lære den nye sangen til grunnlovsjubileet, og alle versene ble øvd inn sammen med 4. klasse ved Lauvsnes skole. (Foto: Inger Dahle Klocke)

Franken Estensen og elevene fra 4. klasse ville gjerne komme. Fredag kom de, og vers for vers ble sunget, om og om igjen. Ca. 15 av beboerne var samlet i Nordgaardstua. 

Saken fortsetter etter annonsen

– Etter en time med øvelse, avbrutt av en drikkepause og skoleboller, avsluttet vi med å synge «Ja, vi elsker». Det var en fin time, beboerne var fornøyde og elevene ville gjerne komme tilbake og hjelpe til når det er behov, forteller Inger Dahle Klocke.

17.mai spiller musikken «Det går et festtog gjennom landet» utenfor «Heimen», og elevene og beboerne kommer til å synge med.