Flatangernytt
2 minutter lesetid

Kulturskolen med flott konsert

Obs! Artikkelen er mer enn ett år gammel.

Rundt 35 elever fra 3. til 10. klasse sto på scenen på Lauvsnes samfunnshus i Flatanger torsdag kveld. En fullsatt sal fikk to timer med fin sang og musikk.

Publikum klappet med under flere av innslagene under kulturskolens vårkonsert. De fleste spilte piano, gitar eller trommer.

Sara Lein Fuglår har brutt ut av tradisjonen og sørget for at kulturskolen i Flatanger for første gang på 25 år har en fiolinist i sine rekker. Det var også to på tverrfløyte og flere på bass.

Egen komposisjon
Maren Kløven Lein hadde skrevet tekst og melodi selv i sangen ”I sommerland” som hun fremførte sammen med Ester Einvik Dahle.

Malin Løfsnes.

Brede Larsen Hunnestad stilte opp for å hjelpe til når hele bandet til Didrik Lein var bortreist eller syke. Med Didrik på trommer sang Brede ”Levva Livet” for andre gang denne kvelden, etter at han selv opptrådte med den i begynnelsen av forestillingen.

Saken fortsetter etter annonsen

Ellers var det mye fint pianospill av musikere i alle aldere, og til og med to firhendige innslag ved Susanne Edvardsen og Para Jairak med ”Rosenknopp” og Ester Einvik Dahle og Mathilde Hanssen med ”Firhendig vals”.

Mange gutter har valgt trommer, og blant annet fikk vi høre Tommy Hasvåg som framførte Dire Straits-låta ”Sultans of swing” sammen med Sigurd H. Kristiansen og Anders H. Sandnes og høstet god applaus.

God rekruttering
Rundt halvparten av ungene fra 3. klasse og oppover deltar i kulturskolen i Flatanger, så rekrutteringen er god. Søkingen for neste år er også bra, så det lover godt for rekrutteringen av musikkglade unge fra Flatanger.