Inviterer til Kystdag på Vik
Fjorårets Kystdag på Vik i Flatanger ble en knallsuksess. Nå satser arrangørene på å gjenta suksessen til helga, og med godvær i vente kan det bli ny publikumsrekord.
– Kystdagen blir et kjempearrangement. I fjor var mellom 600 og 700 innom på dagtid og rundt 250 på festen om kvelden. I år tror vi det blir enda flere, sier leder Kari Skotnes i Sørflatanger grendelag.
Kystdagen arrangeres i sin nåværende form for andre år på rad, og er et samarbeid mellom grendelaget, Vik båtforening og Vik brygge.

Fra fjorårets svømmeetappe i triatlon. Det blir neppe noe mindre slitsomt i år når temperaturen i sjøen er rundt 10 grader.
Helga starter med rekeaften på brygga fredag kveld, og lørdag blir det full rulle med fiskekonkurranse, rokonkurranse og triatlon-stafett, der deltakerne både må løpe, sykle eller svømme en etappe hver. Med sjøtemperatur på rundt 10 grader kan det bli en kald fornøyelse…
Elias kommer
– Vi har mye å by på for ungene. Den lille redningsskøyta Elias kommer, det blir vanntrampoline og de litt større kan melde seg på triatlon. Den er populær, og publikum kan følge alle etappene fra brygga, sier Joar Bjørsvik.

Å treffes over en kopp kaffe er for mange det aller triveligste med Kystagen. Bildet er fra fjorårets arrangement.
For den som helst vil holde seg på land, blir det også rikelig med tilbud. Fem utstillere byr på lokal mat, kunst og håndverk, og det blir salg av grillet laks, pølser, sveler og rømmegrøt – og selvsagt kaffe og kaker.
Kystdagen avsluttes med Creedence-fest på Vik brygge. Bandet, som består av blant annet Gluntan-musikere, spiller rock’n roll-låter fra 70-tallsbandet Creedence Clearwater Revival.
Stor gjestekai
– Med det været som er meldt, satser vi på publikumsrekord på Kystdagen. Vi kan også by på gode forhold for båtfolket, med ei 80 meter lang gjestekai. Og i helga er det gratis å ligge her over natta, sier Joar Bjørsvik i båtforeninga.



